Героичен Челси направи голяма услуга на Ливърпул и Арсенал

Героичен Челси направи голяма услуга на Ливърпул и Арсенал Снимка: Getty Images

Манчестър Сити изостана от челото във Висшата лига, след като не успя да победи Челси у дома и стигна само до 1:1 на "Етихад" в мача от 25-ия кръг.

Срещата предложи спиращо дъха темпо с много положения и пред двете врати, а Челси изигра може би най-силния си мач под ръководството на Маурисио Почетино, за да вземе точка от шампиона.

Сити пък пропусна твърде много, а Ерлинг Холанд нямаше ден пред гола. Въпреки това "гражданите" успяха да изравнят в двубой, който можеха и да загубят.

През първото полувреме Челси демонстрира отлична организация в играта без топка и успяваше да блокира атаките на Сити.

Гостите се възползваха и от възможностите да контраатакуват и при едно опасно нападение Нико Джаксън се оказа на страхотна позиция, но не успя да нанесе добър удар.

Нова контраатака в 42-рата минута обаче донесе гола в полза на лондончани. Рахийм Стърлинг получи отляво, финтира Кайл Уокър и завърши в далечния ъгъл за 1:0.

В 56-ата минута Челси стигна до идеална възможност да удвои, но Едерсон спаси на два пъти.

Междувременно пред вратата на Петрович ставаше все по-горещо, но вратарят успя да отрази опасен удар на Холанд.

Пропуските на норвежеца продължиха с неточен удар с глава в 78-ата минута.

Натискът на "гражданите" се засили още повече и в 83-тата минута те най-после изравниха.

Удар на Уокър беше блокиран, но топката стигна до Родри, който намери мрежата - 1:1.

Домакините тръгнаха да печелят мача, а Челси остана в глуха защита и с много усилия и доза късмет удържа точката.

В последните секунди Сити поиска дузпа за игра с ръка, но ВАР разгледа положението и не привика рефера до монитора.

Манчестър Сити остава на 4 т. от лидера в таблицата Ливърпул и на 2 зад втория Арсенал.

Тимът на Пеп Гуардиола обаче все още има и мач по-малко от преките конкуренти.