Героична Северна Македония удари Германия като гост

Героична Северна Македония удари Германия като гост Снимка: Getty Images

Северна Македония поднесе голямата сензация в световните квалификации в сряда вечер и удари Германия с 2:1 в Дуисбург.

Македонците постигнаха исторически успех, макар че срещата започна доста трудно за тях и домакините доминираха през първото полувреме.

Леон Горецка удари греда и атаките на Бундестима не дадоха резултат, а точно преди почивката 37-годишният ветеран Горан Пандев даде преднина на балканците.

След час игра Лерой Сане спечели дузпа, Илкай Гюндоган изпълни наказателния удар и изравни за 1:1.

После Македония също можеше да получи дузпа за игра с ръка на Емре Джан, но съдиите си замълчаха.

В 80-ата минута Тимо Вернер пропусна чисто положение и 5 минути по-късно Елиф Елмас донесе победата на гостите.

До края Германия въобще не успя да стигне до реално положение и така записа една от най-срамните загуби в новата си история.

Бундестимът се свлече на трето място в групата с 6 т.

Северна Македония също е с 6, но вече е на втората позиция, докато водач в група J е Армения с пълен актив от 9 т.