Гризман огорчи Петев, Магуайър спаси Англия

Антоан Гризман спаси световния шампион Франция и донесе победата с 1:0 на "петлите" като гост Босна и Херцеговина в мач от квалификационна група "D" за Мондиал 2022.

Българският селекционер на босненците Ивайло Петев не успя да води тима от пейката, тъй като е заразен с коронавирус. Единственото попадение в срещата в Сараево падна в 60-ата минута.

Адриен Рабио центрира отлично отляво и качи топката на главата на Антоан Гризман, а нападателят на Барселона я насочи по блестящ начин във вратата на Сехич.

Така Франция е начело в класирането в групата със 7 точки от 3 мача. Любопитното е, че нито един друг отбор в групата няма победа дотук, като Украйна е на втора позиция с 3 точки, Финландия е на трето място с 2 точки, а с по 1 са босненците и Казахстан.

Много повече се очакваше от Англия на "Уембли" срещу раздираната от проблеми Полша, но "трите лъва" взеха трудни три точки благодарение на гол на Хари Магуайър няколко минути преди края на редовното време.

В началото британците владееха инициативата, но не създаваха много опасни положения. Все пак в 18-ата минута Стърлинг бе изведен от Фоудън и след съприкосновение с Михал Хелик падна в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Хари Кейн нямаше проблем да открие резултата от бялата точка и записа 34-тия си гол с националния екип.

По-малко от четвърт час след почивката поляците получиха подарък и стигнаха до изравняване. Джон Стоунс допусна груба грешка и позволи на Якуб Модер да му открадне топката, която стигна до Милик. Нападателят му върна кълбото и Модер разстреля Поуп за 1:1.

Пет минути преди края Стоунс се реваншира за грешката си. След центриране той свали топката към Хари Магуайър, а бранителят на Манчестър Юнайтед отправи хубав удар и прати топката в мрежата.

След третата си поредна победа англичаните остават на първо място в група "I" пред тима на Унгария, който има 7 точки, а Полша е на четвърто място с 4 точки. Британците записаха 20-а поредна домакинска победа в квалификационен мач.