Гуардиола бесен след дербито с Ливърпул: Само на "Анфийлд" и "Олд Трафорд" това не е червен картон! Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола бе бесен след зрелищното равенство 2:2 с Ливърпул на "Анфийлд" за това, че Джеймс Милнър не бе изгонен при една ситуация през второто полувреме.

Наставникът на "гражданите" искаше главният съдия да покаже втори жълт картон на Милнър за влизане в краката на Бернардо Силва.

Инцидентът се случи при резултат 1:1 и малко преди Мохамед Салах да изведе Ливърпул напред в резултата, след което Кевин де Бройне оформи крайното 2:2.

Гуардиола бесня на тъча в продължение на няколко минути, но вместо картон за Милнър, сам си изкара такъв и бе накаран да седне на резервната скамейка.

"Това е жълт картон - каза Пеп след мача пред Sky Sports. - Очевидно е. В подобни ситуации играч на Сити щеше да бъде изгонен. Няма спор. Това е втори жълт. Само на "Анфийлд" и на "Олд Трафорд" не е."

Юрген Клоп също коментира ситуацията: "Пеп малко си изпусна нервите. Не видях положението, но видях реакцията на Пеп, но не разбрах защо реагира по този начин. Мили (Джеймс Милнър - б.а.) се справи невероятно през първото полувреме; не е лесно да се защитаваш срещу тези момчета."

През първата част от Сити имаха претенции и за дузпа за нарушение на Милнър срещу Фил Фодън, които също останаха неуважени.

35-годишният Милнър отново бе използван за запълване на дупката, оставена след контузията на Трент Александър-Арнолд, и въпреки че на няколко пъти изпитваше трудности срещу скоростта на Фодън, отново оправда доверието, гласувано му от Клоп.