Клоп спечели последния си мач начело на Ливърпул

"Анфийлд" изпрати сърцераздирателно Юрген Клоп в последния мач на германеца начело на "червените". Мърсисайдци спечелиха с 2:0 срещу Уулвърхемптън в последния кръг, а мачът премина под знака на сбогуването с Клоп, който изкара начело на тима почти девет години.

Ливърпул налагаше систематично натиск от началото, но темпото не бе особено високо. Удари на Александър-Арнолд и Гакпо бяха блокирани, а Са спаси изстрели на Ван Дайк и Диас. В 18-ата минута гостите организираха добра атака, която завърши с удар от малък ъгъл на Хий-Чан Хуан, преминал на сантиметри встрани.

В 28-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Семедо много опасно влезе с бутоните напред в крака на Мак Алистър. Първоначално Крис Кавана му показа жълт картон, но след намесата на ВАР главният рефер правилно промени решението си и изгони португалеца.

В 34-тата минута Ливърпул най-сетне взе аванс. Това се случи, след като Хари Елиът центрира перфектно отдясно към Мак Алистър, който засече с глава, пращайки топката в далечния ъгъл.

Пет минути преди почивката Ендо стреля много опасно от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл, но Са успя да избие. След последвалия корнер Гакпо засече с глава, топката стигна до Салах, който стреля към вратата, а непосредствено пред голлиния Куанса успя да изпревари Гомеш и да довкара за 2:0.