Лестър пак спря Юнайтед, ВАР спаси "червените дяволи" от загуба

Лестър пак спря Юнайтед, ВАР спаси "червените дяволи" от загуба Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед стигна само до 1:1 у дома срещу един от най-неудобните си съперници напоследък, Лестър.

Тимът на Ралф Рангник загуби нови ценни точки в борбата за топ 4 и даде възможност на Арсенал и Тотнъм да увеличат преднината си в класирането през следващите дни.

В отсъствието на болния Кристиано Роналдо, Рангник заложи на схема без чист нападател и пусна Бруно Фернандеш като фалшива деветка.

През първата част португалецът стигна до едно добро положение, но Каспер Шмайхел спаси с крак удара му.

Като цяло, Юнайтед беше доста беззъб и безидеен, а през втората част беше спестен червен картон на Скот Мактоминей за много опасно влизане срещу Джеймс Мадисън.

Малко по-късно Мадисън асистира на Келеши Ихеаначо, който откри резултата.

Само три минути след това Фред изравни с добавка след спасен удар на Фернандеш.

Джеймс Мадисън на свой ред се разписа за Лестър, но ВАР се намеси и голът беше отменен заради нарушение срещу Рафаел Варан при атаката.

Финалният натиск на домакините не донесе успех, а в продължението резервата Маркъс Рашфорд падна за дузпа, но беше отсъдена засада.

В класирането Юнайтед е на шесто място с 51 т. - колкото има и Тотнъм, но с един изигран мач по-малко.

Четвъртият Арсенал е с 54 т. и с два мача по-малко от Юнайтед.