Левандовски се отпуши и донесе обрат на Барса

Левандовски се отпуши и донесе обрат на Барса Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски сложи край на головата си суша и донесе победата на Барселона с 2:1 над гостуващия Алавес.

Домакинството от 13-тия кръг на Ла Лига се оказа доста сложно за каталунците, които изоставаха още от съблекалнята и трябваше да търсят обрат.

През второто полувреме полският таран наниза двата гола за успеха, с което прекрати сухата си серия, продължила шест двубоя.

Барса игра много зле през първата част и допусна гол още в 18-ата секунда на мача.

Тогава Саму Омородион завърши перфектна контраатака на гостите и откри резултата.

Каталунците бяха объркани, а Саму можеше да се разпише отново.

Постепенно Барселона влезе в мача, но истински се съвзе едва след почивката.

В 53-тата минута Жул Кунде центрира отдясно, а Левандовски напомни за класата си и с блестящо изпълнение с глава направи 1:1.

В 77-ата минута Абкар действа невнимателно и изрита Феран Торес в наказателното поле, с което направи излишна дузпа.

Левандовски беше точен и от 11-те метра отбеляза втория си гол, който донесе и победата.

В последните секунди домакините извадиха късмет и се отърваха от дузпа в полза на съперника - Ориол Ромеу игра с ръка, но в ситуацията беше отсъдена засада.

Тимът на Шави Ернандес заема третото място в класирането и се доближи на 4 т. от лидера Жирона и на 2 от втория Реал Мадрид.