Леверкузен го направи - сезон без загуба! Резил за Байерн в последния мач на Тухел Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен го направи! След като спечели първата титла в историята си, "аспирините" завършиха целия сезон в Бундеслигата без загуба.

В последния кръг тимът на Чаби Алонсо победи Аугсбург с 2:1 на "БайАрена" за радост на пълните трибуни.

Виктор Бонифейс и Роберт Андрих вкараха головете за домакините през първата част, а през втората Кьомюр се разписа за Аугсбург.

Леверкузен няма допуснато поражение и във всички турнири, увеличавайки серията си на цели 51 двубоя от началото на кампанията.

До края тимът на Алонсо има да играе финал за Лига Европа срещу Аталанта и финал за Купата на Германия срещу Кайзерслаутерн, като може да завърши кампанията с требъл.

Междувременно Томас Тухел и неговият Байерн Мюнхен завършиха сезона на тотално противоположния полюс. Баварците загубиха в последния ден, допускайки обрат като гост Хофенхайм от 2:0 до 2:4.

Това бе последният двубой за Тухел начело на тима от Мюнхен, който ще трябва да преживее не просто сух сезон, но и да се задоволи с третото място в Бундеслигата.

Байерн поведе с два бързи гола на Матис Тел и Алфонсо Дейвис до шестата минута. Байер върна един гол секунди по-късно, след което късен хеттрик на Крамарич вгорчи допълнително края на сезона за баварците.

Докато Байерн падаше в Зинсхайм, Щутгарт победи Борусия Мьонхенгладбах с 4:0 и окупира втората позиция. Така баварците завършиха трети.

Шампионът Байер Леверкузен финишира с актив от цели 90 точки, на 17 зад вицешампиона Щутгарт и на 18 пред рекордьора по титли Байерн.