Магически Де Бройне! Белгиецът влезе и класира Сити на полуфиналите

Илкай Гюндоган също не спира да вкарва и вече има 16 попадения от началото на сезона Снимка: Getty Images

Благодарение на две късни попадения в последните десет минути на срещата, Манчестър Сити преодоля Евертън с 2:0 и се класира за полуфиналите на ФА Къп.

Илкай Гюндоган откри резултата в 84-тата минута. За пореден път германският полузащитник се превърна в герой, като отбеляза 16-ото си попадение от началото на сезона

Пеп Гуардиола бе решил да даде почивка на част от титулярите, но след като играта на "гражданите" не вървеше по план, десетина минути преди края на мача на терена се появи Кевин де Бройне.

Белгиецът веднага изостри действията на Сити и тимът на Гуардиола веднага натисна домакините, които най-накрая капитулираха шест минути преди края на редовното време.

Така в 90-ата минута именно той оформи крайното 2:0. Де Бройне пое един пас от дълбочина, излезе сам срещу Жоао Виржиния, който пази за Евертън в този двубой, и безпроблемно прати топката в мрежата, решавайки всичко в двубоя.

По-рано днес Саутхемптън постигна класически успех с 3:0 над Борнемут. В неделя са другите два четвъртфинала, в които Челси посреща Шефилд Юнайтед, а Манчестър Юнайтед гостува на Лестър.