Меси с хеттрик за 17 минути

Меси с хеттрик за 17 минути Снимка: Getty Images

Аржентина разгроми Кюрасао със 7:0 в контрола, която се игра в Сантяго дел Естеро. Суперзвездата Лионел Меси вкара хеттрик в рамките на 17 минути през първото полувреме и вече има 102 гола за Аржентина.

Лео доближава иранската легенда Але Даеи и неговите 109 попадения за второто място във вечната ранглиста. Роналдо остава категоричен лидер със 122 гола за Португалия.

Лионел Скалони заложи на много офанзивна схема и това бързо даде резултат. Меси откри резултата в 20-ата минута, а само три по-късно Нико Гонсалес направи 2:0.

До края на полувремето Меси, Енцо Фернандес и отново Меси покачиха на 5:0. В 78-ата минута се разписа резервата Анхел Ди Мария, а крайният резултат оформи Гонсало Монтиел в 87-ата минута.