Меси вкара за трети път в Лига 1, Мбапе и Неймар блестят с по два гола

Меси вкара за трети път в Лига 1, Мбапе и Неймар блестят с по два гола Снимка: Getty Images

Лионел Меси отбеляза едва третия си гол в Лига 1, откакто премина в Пари Сен Жермен през лятото. Парижани разгромиха гостуващия Лориен с 5:1, като по две попадения нанизаха Килан Мбапе и Неймар.

Именно бразилецът даде аванс на парижани в 12-ата минута, а 16 по-късно и Мбапе се разписа.

През втората Мбапе и Неймар вкараха по още един. Голът на Меси дойде в 73-тата минута, когато Мбапе върна една топка към дузпата и с мощен удар аржентинецът я заби в горната греда, след което тя се оплете в мрежата.

Освен двете попадения и асистенцията си към Меси, Мбапе даде головите подавания и за двата гола на Неймар, като по този начин участва и в петте гола на ПСЖ.

Почетният гол за Лориен бе дело на Терем Мофи в 56-ата минута, възползвайки се от неразчетено връщане на топката от страна на Ашраф Хакими назад. Лошият пас на Хакими хвана Маркиньос и Донарума неподготвени, Мофи стигна първи до топката и отблизо се разписа.

След победата ПСЖ събра 68 точки, с 12 пред втория Олимпик Марсилия, докато Лориен продължава борбата си за оцеляване. "Мерлузите" са 16-и с 28 точки, на една над опасната зона.