Милан падна от новак, Интер грабна победа у дома

Милан падна от новак, Интер грабна победа у дома Снимка: Getty Images

Милан се провали при гостуването на Парма от втория кръг на Серия "А" и загуби с 1:2.

Новакът в елита откри в самото начало чрез Денис Ман и макар че през втората част Кристиан Пулишич изравни за Милан, Парма стигна до победата.

Гол на резервата Матео Канчелиери в 77-ата минута реши двубоя и остави "росонерите" само с една точка след първите два кръга в калчото.

За пръв път от сезон 2011/12 Милан остава без победа от откриващите си два мача, а това определено не е желаното начало за новия треньор Пауло Фонсека.

По-късно градският съперник и действащ шампион Интер успя да надвие с 2:0 Лече у дома и да се върне към победите след равния срещу Дженоа в първия кръг.

Матео Дармиан реализира с глава още в 5-ата минута, а след почивката Хакан Чалханоглу за пореден път беше безпощаден от дузпа.

Голмайсторът Лаутаро Мартинес не игра заради лека травма, но и без него Интер не срещна особени проблеми.