Могъщ Лаутаро донесе на Интер нова Купа на Италия

Могъщ Лаутаро донесе на Интер нова Купа на Италия Снимка: Getty Images

Интер грабна Купата на Италия за девети път в историята си след победа с 2:1 във финала срещу Фиорентина.

Два гола на героя Лаутаро Мартинес донесоха пълния обрат и успеха на "нерадзурите", на които им предстои и финал в Шампионската лига срещу Манчестър Сити.

Тази вечер мачът не започна никак добре за тима на Симоне Индзаги, който допусна гол още в третата минута.

Фиорентина успя да предизвика грешка на съперника при изнасянето на топката, Иконе пусна по земя към далечната греда и Нико Гонсалес засече във вратата за 1:0.

Лаутаро обаче избухна само в рамките на осем минути и още преди почивката Интер вече водеше.

В 29-ата минута аржентинецът изравни, а в 37-ата с ефектен удар от въздуха направи 2:1.

През втората част Фиорентина постепенно поемаше все повече рискове и към края стигна до няколко златни шанса да изравни.

Резервата Лука Йович на два пъти направи големи пропуски, като първо Ханданович спаси удара му, а по-късно сърбинът не успя да уцели вратата с глава.

Така Интер защити трофея, който спечели и през миналия сезон, а на 10 юни в Истанбул ще се бори и за купата от Шампионската лига.