Реал изживя кошмар в Каталуния

Реал изживя кошмар в Каталуния Снимка: Getty Images

Реал Мадрид изживя един от най-тежките си моменти през сезона и загуби с 2:4 гостуването на Жирона в 31-вия кръг на Ла Лига.

"Белите" рухнаха в Каталуния и съвсем се предадоха в преследването на водача в класирането Барселона, а отбраната им беше твърде неадекватна и можеше да получи още голове.

Валентин Кастеянос пък стана абсолютен герой за Жирона с четирите си гола в мача.

Нападателят откри резултата в 12-тата минута с глава при първото положение за домакините в двубоя.

12 минути по-късно Кастеянос изпревари Милитао и стреля между краката на Лунин за 2:0.

Винисиус върна надеждите на Реал с попадение с глава преди почивката, но през втората част "кралете" пуснаха още два гола.

Кастеянос оформи хеттрика си веднага след подновяването на играта, а в 62-рата минута засече центриране отдясно за 4:1.

Към края Лукас Васкес отбеляза на празна врата след пробив на Винисиус, но вече беше твърде късно за Реал да избегне поражението.

Тимът на Карло Анчелоти може да изостане с цели 14 т. от Барселона, ако "блаугранас" спечелят гостуването си на Райо Валекано утре вечер.

Очевидно мадридчани вече са се отказали да мислят за първенството и ще насочат усилията си към полуфиналните мачове в Шампионската лига срещу Манчестър Сити и финала за Купата на краля.