Реал Мадрид се развихри, след като получи гол

Реал Мадрид се развихри, след като получи гол Снимка: Getty Images

Реал Мадрид направи обрат през второто полувреме и срази с 4:1 Еспаньол на "Сантяго Бернабеу".

С третата си победа от 6 мача в Ла Лига, шампионът се изкачи до второто място в класирането, а головете отбелязаха Дани Карвахал, Родриго, Винисиус и Килиан Мбапе от дузпа.

Конкретно Винисиус завърши с гол и асистенция, макар че беше получил почивка и се появи в игра в 55-ата минута.

Тази вечер "кралете" започнаха да вкарват положенията си едва след като Тибо Куртоа си отбеляза автогол.

Натискът на Реал през първото полувреме беше доста сериозен, но не доведе до гол.

Тогава Еспаньол се задоволяваше да играе единствено в защита, но в началото на втората част отправи два опасни удара към Куртоа.

Активизирането на гостите даде резултат и те поведоха в 54-тата минута.

След едно дълго подаване Карерас проби отляво и центрира, а Куртоа не реагира добре, топката се отклони в крака му и влезе във вратата.

"Белите" се стегнаха и изравниха само 4 минути по-късно, когато един удар на Белингам мина под плонжа на вратаря, а Дани Карвахал направи добавка отблизо в опразнената врата за 1:1.

Не след дълго влизането на Вини Жуниор в игра даде резултат.

В 75-ата минута бразилецът подаде с външен фалц и сънародникът му Родриго направи 2:1.

След още три минути Килиан Мбапе изведе Винисиус и той завърши по диагонала за 3:1.

Към края тъкмо влезлият Ендрик спечели дузпа за Реал с настойчивостта си, макар че останаха съмнения, че нарушението на Ромеро беше извън пеналта.

Мбапе вкара от бялата точка, което му се случи в трети пореден шампионатен мач.

Реал събра 14 т. на втората позиция в класирането, а лидерът Барселона е с 15 и с мач по-малко.

В неделя "блаугранас" ще изиграят своя двубой от кръга като гости на Виляреал.