Рома сгъна Лацио за едно полувреме в дербито

Рома сгъна Лацио за едно полувреме в дербито Снимка: Getty Images

Рома надигра тотално Лацио в дербито на Рим и го спечели с 3:0, като и трите попадения паднаха още преди почивката.

Тами Ейбрахам откри резултата още преди да бе изтекла и една минута от двубоя, отбелязвайки и най-бързия гол в историята на дербито - само 56 секунди след първия съдийски сигнал.

След директен удар във вратата от корнер вратарят Стракоша не реагира по най-добрия начин, топката се отби от напречната греда и падна точно в краката на Ейбрахам, който от метър я довкара в мрежата.

Така бившият нападател на Челси се превърна в едва втория англичанин, разписвал се в дербито на Рим, след Пол Гаскойн.

В 22-рата Ейбрахам покачи резултата на 2:0, засичайки прострелно центриране на Карсдорп. Отбраната на "орлите" бе оставила англичанина напълно сам, проспивайки цялата атака на символичните домакини.

Резултатът стана 3:0 пет минути преди почивката след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от Лоренцо Пелегрини. Капитанът на "вълците" вдигна топката над стената и я прати в горния далечен ъгъл на вратата. Стракоша пипна кълбото, но не успя да направи нищо повече.

След почивката Лацио заигра по-добре, но трудно стигаше до истински голови възможности. За сметка на това Ейбрахам бе на косъм от това да оформи хеттрика си, но излязъл сам срещу Стракоша в началото на втората част, стреля покрай вратата.

С победата Рома изпревари Лацио в класирането и вече е пети с 51 точки, на две пред градския си съперник.