"Съдията ни каза, че не е имало дузпа за Ливърпул" (видео)

Дузпата, с която Ливърпул победи Фулъм с минималното 1:0 в сряда вечер, е била фалшива.

Според капитана на "котиджърс" Том Киърни главният съдия Стюърт Атуел е признал пред един от играчите на Фулъм, че е сбъркал при отсъждането на 11-метровия наказателен удар.

Атуел посочи бялата точка за нарушение на Иса Диоп срещу Дарвин Нунес, а след като тя бе потвърдена от ВАР, Мохамед Салах не пропусна и донесе трите точки за "червените".

"Съдията взе решение и си помислих, че е видял някакъв контакт. Помолих го ВАР да провери ситуацията. Той каза, че е проверена, но през второто полувреме е казал на един от нашите футболисти, че това не е дузпа", каза Киърни пред "Скай Спортс".

Това е втори пореден двубой, в който противникът на Ливърпул има претенции към съдията. Райън Мейсън бе бесен, след като Диого Жота се размина само с жълт картон, след като разби главата на Оливър Скип с бутоните си.

В добавеното време именно Жота донесе инфарктанта победа с 3:4 на мърсисайдци срещу Тотнъм, след като секунди по-рано "шпорите" бяха стигнали до изравнителен гол, въпреки че изоставах с три гола до 15-ата минута.