След като разплакаха Барса, героичните баски изхвърлиха и Реал

След като разплакаха Барса, героичните баски изхвърлиха и Реал Снимка: Getty Images

Реал Мадрид беше изхвърлен от Купата на краля на четвъртфиналната фаза след загуба с 0:1 в гостуването на Атлетик Билбао.

Алекс Беренгер се превърна в герой за своите пред препълнения "Сан Мамес" с победен гол минута преди края.

Като цяло, Атлетик си заслужи победата с по-добрата си игра, докато Реал определено разочарова.

Двата тима изиграха интересен мач, в който домакините се понравиха с преса, отлично подреждане и острота в предни позиции.

Реал трудно създаваше положения, отразяваше се и отсъствието на контузения Карим Бензема.

Баските организираха няколко опасни атаки и противодействаха успешно на "белите", чисти ситуации пред двете врати обаче нямаше до 89-ата минута.

Тогава Каземиро сбърка едно подаване пред наказателното си поле, Алекс Беренгер финтира Начо и заби неспасяемо в далечния ъгъл за победното 1:0.

Така Атлетик взе реванш от Реал за загубения само преди две седмици финал за Суперкупата на Испания.

В миналия кръг за Купата на краля пък баските отстраниха Барселона и така взеха скалпа на двата гранда в страната.