Спиращ дъха гол донесе още един обрат на Ливърпул (видео)

Спиращ дъха гол донесе още един обрат на Ливърпул (видео) Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна още един обрат през този сезон и победи с 3:1 Лестър на "Анфийлд" за Купата на лигата.

Победата е седма поред за тима на Юрген Клоп във всички турнири.

"Червените" допуснаха гол още в началото срещу втородивизионния отбор и трябваше да се потрудят доста, но страхотно изпълнение на Доминик Собослай им донесе победата.

Кейси Макатиър откри за "лисиците" в третата минута след контраатака.

До почивката доминацията на Ливърпул не доведе до изравняване, но три минути след подновяването на играта Коди Гакпо направи 1:1.

Последваха големи пропуски на домакините преди влезлият като резерва Собослай да разстреля вратаря от дистанция с неспасяемия си удар.

Лестър се хвърли смело напред и мачът беше двуостър до 89-ата минута, когато Диого Жота отклони технично с пета центриране отдясно и реши всичко.

Челси и Арсенал също продължават напред в турнира, след като постигнаха минимални победи с по 1:0.

Лондончани надвиха Брайтън у дома след гол на Нико Джаксън, докато Рийс Нелсън беше героят за Арсенал при гостуването на Брентфорд.