Ужасна игра в защита спъна Ливърпул на "Анфийлд"

Ужасна игра в защита спъна Ливърпул на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул очевидно не може да излезе от кризата и завърши 3:3 срещу Брайтън у дома в зрелищен мач от деветия кръг на Висшата лига.

Хеттрик на Леандро Тросар донесе точката на храбрите гости, а те със сигурност ще съжаляват, че не стигнаха и до победата в дебюта на новия треньор Роберто де Дзерби.

Домакините пък преминаха през много трудности в мача и за пореден път този сезон показаха хаотична игра в защита, заради която можеха да получат много повече от три гола във вратата си.

Тимът на Юрген Клоп изоставаше с 0:2 още до 18-ата минута, след като Тросар откри още при първата атака на Брайтън, а после удвои след загубена топка от Александър-Арнолд и отлични контрадействия на гостите.

Ливърпул натисна и стигна до изравняване с два гола на Роберто Фирмино, а после направи и пълен обрат, тъй като Уебстър си отбеляза автогол в 63-тата минута.

Брайтън обаче се съживи и създаде нова поредица от положения пред Алисон, а героят Тросар оформи хеттрика си в 83-тата минута след центриране отляво на далечната греда, при което Върджил ван Дайк се размина с топката.

По същото време Челси записа първа победа при Греъм Потър - 2:1 в гостуването на Кристъл Палас в дебюта на мениджъра начело на "сините" във Висшата лига.

Одсон Едуард изведе Палас напред още в седмата минута, а в 39-ата Пиер-Емерик Обамеянг изравни.

Впоследствие домакините изпуснаха редица положения и накрая бяха наказани.

До драматичната развръзка се стигна в 90-ата минута, когато резервата Конър Галахър донесе успеха на своите.

В класирането Челси е на пето място с 13 т., докато Ливърпул е едва девети с 10.

"Мърсисайдци" вече изостават с 11 пункта от лидера в класирането Арсенал, който обаче е изиграл и един мач повече.