Велик Де Хеа отказа Милан в луд мач с три пропуснати дузпи

Велик Де Хеа отказа Милан в луд мач с три пропуснати дузпи Снимка: Getty Images

Фиорентина победи Милан с 2:1 у дома в луд мач с три пропуснати дузпи.

Два от изстрелите от бялата точка бяха в полза на гостите и бяха спасени от големия Давид де Хеа, превърнал се в герой на мача.

Първата дузпа беше в полза на домакините, но Майк Менян улови топката след изпълнението на Мойс Кийн.

Фиорентина все пак поведе в 35-ата минута, когато Ясин Адли, който е собственост на Милан, откри резултата с удар по земя.

В самия край на полувремето "росонерите" също получиха дузпа, но Де Хеа изби изстрела на рожденика Тео Ернандес.

10 минути след почивката Милан получи втора дузпа и този път зад топката застана Тами Ейбрахам, но Де Хеа още веднъж беше безапелационен и отрази.

Малко по-късно испанецът вече беше безпомощен при удара от въздуха, с който Кристиан Пулишич изравни резултата.

Пулишич се разписа в четвърти пореден мач от първенството.

В 73-тата минута обаче Гудмундсон се възползва от увисване на защитата на Милан и изведе своите напред за 2:1.

После Де Хеа направи още едно спасяване срещу Чуквуезе, докато Мойс Кийн удари греда за домакините.

След последния съдийски сигнал пък Тео Ернандес получи червен картон за реплика към съдията.

Милан се намира на шестата позиция в класирането с 11 т. и изостава с 5 от лидера Наполи.