Велик Роналдо спаси Юнайтед напук на автогол на Магуайър

С хеттрик на Роналдо Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 3:2 в изключително зрелище във Висшата лига с пряко отношение към битката за топ 4.

Португалският гений вече има 807 гола в кариерата си и изпревари чешката легенда Йозеф Бицан. Официално признатите от ФИФА попадения на чеха са 805.

Кристиано бе под въпрос заради контузия, но направи едно от най-впечатляващите си представяния от много време насам и върна спомена към времената, в които блестеше най-ярко.

Юнайтед започна по-силно и притисна гостите. След няколко добри атаки логичното се случи в 12-ата минута, когато Кристиано Роналдо вкара великолепен гол от около 25 метра. Четвърт час по-късно Далот спаси Юнайтед от сигурен гол, след като от голлинията изчисти удар с глава на Дайър.

Тотнъм бе изравнил играта и в 34-тата лондончани получиха дузпа, след като центриране на Кулушевски срещна ръката на Телеш, която бе доста далеч от тялото. Хари Кейн изпълни точно наказателния удар.

Само три минути след като получи изравнителен гол, Юнайтед обаче отново излезе напред. В прегръдките на своите съотборници пак бе Роналдо, който засече отблизо центриране на Санчо отляво.

В 72-рата минута Хари Магуайър си отбеляза автогол, пращайки топката в собствената си врата след центриране отляво.

Изглеждаше сякаш капитанът ще лиши "дяволите" от трите точки, но Кристиано не беше казал последната си дума.

Осем минути преди края португалецът оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране от корнер на Телеш.

В класирането Юнайтед излезе четвърти с две точки пред Арсенал, но и с четири мача повече от "артилеристите".