Юнайтед спря Челси, Жоржиньо стана грешник и герой

Юнайтед спря Челси, Жоржиньо стана грешник и герой Снимка: Getty Images

Лидерът във Висшата лига Челси изпусна Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж" и стигна само до 1:1 в дербито от 13-тия кръг на Премиър лийг.

Напълно според очакванията, играчите на Томас Тухел надиграха убедително съперника, но това не им беше достатъчно и многобройните пропуски, както и храбрите намеси на Давид де Хеа, им попречиха да вземат трите точки.

Преди почивката Де Хеа за пореден път блесна на вратата на Юнайтед с ред спасявания, а Антонио Рюдигер удари гредата с далечен шут.

"Червените дяволи" пък не успяваха да създадат почти нищо напред в отсъствието на Кристиано Роналдо, който беше оставен на скамейката.

Мачът внезапно се промени в 50-ата минута, когато Жоржиньо направи голям гаф като последен в защитата и подари топката на Джейдън Санчо. Сам срещу вратаря Санчо не сбърка и даде преднина на Юнайтед.

Периодът беше труден за "сините", но те успяха да изравнят в 69-ата минута, когато Уан-Бисака направи дузпа. Десният бек опита да изчисти една топка от воле в пеналта, но вместо това изрита Тиаго Силва.

Жоржиньо застана зад топката и се реваншира за грешката си с хладнокръвно изпълнение за 1:1.

В последните секунди Рюдигер се оказа на чиста позиция, но от воле прати топката високо над вратата и равенството се запази.

Накрая статистиката показа 23 срещу 3 опита за гол и 66% процента владеене на топката в полза на домакините, но двата тима поделиха точката.

Челси остава еднолично начело с 30 т., но вече е само на точка над втория Манчестър Сити и на 2 т. над Ливърпул.

Юнайтед е осми с 18 т., на 5 зад челната четворка.