Юнайтед впечатли и спечели още едно дерби на "Олд Трафорд"

Юнайтед впечатли и спечели още едно дерби на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед убедително надигра Тотнъм и спечели с 2:0 сблъсъка от Висшата лига на "Олд Трафорд".

Отборът на Ерик тен Хаг създаде куп положения в мача и можеше да разгроми съперника, ако не бяха поредицата спасявания на Уго Лорис.

Още през първата част домакините отправиха 19 удара към вратата на французина, но той спаси всичко и нулевото равенство се запази.

Тотнъм играеше доста дефанзивно и атакуваше твърде рядко.

Втората част започна с гол за Юнайтед, а негов автор стана Фред след удар извън наказателното поле и фатален рикошет в краката на Бен Дейвис.

В 69-ата минута Бруно Фернандеш удвои с прецизен фалц след блокиран шут на Фред.

Лорис продължаваше да прави спасявания и на няколко пъти попречи на Маркъс Рашфорд да се разпише.

Втори гол на Фернандеш пък беше отменен заради засада.

В крайна сметка Юнайтед постигна още една победа на своя стадион срещу пряк конкурент за топ 4, след като по-рано през сезона взе дербитата срещу Арсенал и Ливърпул у дома.

"Червените дяволи" се придвижиха на пето място в класирането с 19 т., една зад четвъртия Челси.

Тотнъм остава трети с 23 т., но и с мач повече.