Ферари провали Льоклер на домашната му писта, Ред Бул отново ликува

Ферари провали Льоклер на домашната му писта, Ред Бул отново ликува Снимка: Getty Images

Серхио Перес с Ред Бул триумфира в необичайното състезание от Формула 1 за Гран при на Монако.

Перес изпревари Карлос Сайнс-мл. с Ферари, както и съотборника си Макс Верстапен, за да завоюва трета победа в кариерата си.

Пилотите бяха затруднени от едночасово забавяне на състезанието заради дъжд и от няколко прекъсвания заради инциденти, а цялото предвидено разстояние така и не беше изминато.

Резултатът е разочароващ за Ферари и най-вече за Шарл Льоклер, който тръгна първи на домашната си писта, но завърши едва четвърти и изостана от Верстапен в класирането при пилотите.

Стратезите от Ферари допуснаха груба грешка, с която закопаха Льоклер при влизането му в бокса малко след изминаването на 20 обиколки от състезанието. Тогава монегаскът беше привикан неправилно в бокса, докато в него беше и Сайнс и така пилотите на Ферари изгубиха първото и второто място, което си бяха извоювали в квалификацията.

Състезанието по улиците на Монте Карло беше скъсено с почти 20 обиколки поради забавянето заради дъжда, а в 27-ата обиколка тежка катастрофа извади Мик Шумахер от надпреварата.

В 33-тата обиколка от ФИА взеха решение да скъсят разстоянието и сложиха часовник с обратно отброяване на времето до края.

При подновяването пилотите на Ферари опитаха да догонят съперниците от Ред Бул, но неуспешно.

Перес запази първата позиция пред Сайнс, а Верстапен остана на третата позиция и също се качи на подиума.

С победата Серхио Перес събра 110 точки на третото място в класирането при пилотите. На върха е Верстапен със 125 т. пред Льоклер със 116.