Рекорд за Верстапен на домашната му писта, тоталната му доминация продължава

Рекорд за Верстапен на домашната му писта, тоталната му доминация продължава Снимка: Getty Images

Макс Верстапен с Ред Бул постигна девета поредна победа във Формула 1, след като спечели състезанието на домашната си писта за Гран при на Нидерландия.

Шампионът изравни рекорда по поредни победи, държан от Себастиан Фетел, а на тази писта победи за трета поредна година.

Верстапен потегли от полпозишън и стартира убедително, а по-нататък не беше разколебан от 45-минутното спиране на състезанието заради червен флаг.

Дъждът в началото причини множество спирания в бокса и за малко Верстапен отстъпи водачеството на съотборника си Серхио Перес, но в 13-тата обиколка отново поведе и повече не изпусна първата позиция.

Втори с Астън Мартин завърши Фернандо Алонсо, а на почетната стълбица се качи и Пиер Гасли с Алпин.

Ферари отново разочарова и Шарл Леклер приключи състезанието в 43-тата обиколка заради проблеми с болида.

Така доминацията на Верстапен във Формула 1 остава тотална и той печели всички състезания от май насам.

От началото на 2023-та пък има 11 триумфа от 13 възможни. Другите два отидоха на сметката на Серихо Перес.

Верстапен вече води с цели 138 точки пред Перес в класирането при пилотите.

Следващото състезание е на 3 септември на Монца, а с това темпо нидерландецът може да вземе третата си поредна титла още през октомври.