Един проблясък стигна на Бразилия, първата цел е постигната

Един проблясък стигна на Бразилия, първата цел е постигната Снимка: Getty Images

Бразилия се класира за елиминациите на Световното първенство в Катар, след като записа втора победа в турнира.

Играчите на Тите сломиха с 1:0 коравия тим на Швейцария с късен гол на Каземиро пред погледа на легенди като Роналдо, Роберто Карлос, Кафу и Кака, които се появиха на стадион "974" в Доха.

Отсъствието на контузения Неймар наложи промени при "селесао", но тимът постигна първата си голяма цел в Катар - да преодолее групата.

Бразилия имаше инициативата през първата част и стигна до едно много сериозно положение, но Ян Зомер спаси удара на Винисиус.

Швейцария стоеше добре тактически, успяваше да преодолява високата преса на съперника и да не допуска опасности пред вратата си.

В началото на второто полувреме швейцарците даже се радваха на положителен период, но в 64-тата минута Бразилия направи добра контраатака, Винисиус получи отляво и порази вратата.

Голът обаче беше отменен с ВАР заради засада на Ричарлисон при атаката.

С напредването на времето изглеждаше, че Швейцария ще удържи бразилските набези, но миг брилянтност в 83-тата минута реши всичко.

"Селесао" разигра блестяща комбинация, а Каземиро се оказа на изстрелна позиция в пеналта и със страхотен удар с външен фалц порази далечния ъгъл за 1:0.

Швейцария нямаше сили да отговори, а в края бразилците пропуснаха да отбележат още попадения.

Победата означава, че тимът на Тите не само се класира за следващата фаза, но и най-вероятно ще завърши първи в групата.

Бразилия води в класирането с 6 т. пред Швейцария с 3 и Камерун и Сърбия с по 1.