Ливърпул се върна в топ 4

Суарес изигра поредния си голям мач.

Ливърпул се завърна в топ 4 на английската Висша лига след зрелищно 5:3 като гост на Стоук Сити - традиционно неудобният за мърсисайдци съперник.

Победата бе първа за "червените" на "Британия стейдиъм" в ерата на Премиършип.

Нови два гола на сметката си прибави Луис Суарес, който вече има 22 от началото на сезона.

Двама бивши футболисти на Ливърпул пък се разписаха във вратата на гостите - Питър Крауч и Чарли Адам.

В началото на второто полувреме Стивън Джерард бе точен от дузпа, която предизвика протести от страна на домакините.

В състава на Ливърпул като резерва се завърна Даниел Стъридж, който няколко минути преди края на редовното време се разписа за крайното 3:5.

"Смятам, че момчетата се представиха брилянтно. Имаше някои грешки в отбрана и ще си направим изводите от тях.

Но да дойдем тук, да вкараме пет гола и да запишем първа победа показва, че сме действали фантастично", заяви мениджърът на победителите Брендън Роджърс.

"Очевидна бе агресията, с която действахме на терена, но сме разочаровани донякъде, че поведохме с 2:0 и допуснахме изравняване до края на полувремето, за да стане резултатът 2:2.

През втората част обаче показахме характер и успяхме да завършваме по-добре атаките си.

Трябваше обаче да се браним по-добре, защото това е едно от най-неприятните места за гостуване", заяви още той.