Везенков блестя за Сакраменто

Везенков блестя за Сакраменто Снимка: Getty Images

Отборът на Сакраменто Кингс е четвъртфиналист в новия In-Season турнир на НБА. Александър Везенков и съотборниците му попариха Голдън Стейт Уориърс със 124:123 (29:37, 26:35, 40:32, 29:19) в "Голдън 1 Сентър" след победен кош на Малик Монк седем секунди преди края.

Така "кралете" завършват група "C" без загуба и продължават към елиминациите на надпреварата с актив от 4-0. На четвъртфиналната фаза на турнира Сакраменто ще се изправи срещу Ню Орлиънс Пеликанс във вторник сутрин, като домакин на срещата е тимът на Кингс. Победителят ще се изправи срещу ЛА Лейкърс или Финикс Сънс в Лас Вегас.

Възпитаниците на Майк Браун успяха да наваксат пасив от 24 точки по пътя към победата. Александър Везенков игра 15 минути в срещата, като вдъхнови своя тим с 8 точки, 3 борби, 2 чадъра и 1 асистенция при 3/8 стрелба от игра, включително 2/6 от тройката с +/- от +17. Първата му поява в двубоя дойде едва в края на третата четвърт, когато тимът му губеше с 16 точки при 80:96, но бързо заслужи доверието на треньорския щаб да остане до края на мача, след като върна отбора си в борбата с пет бързи точки за 101:107. Везенков се отличи и със страхотна защита в срещата, като веднъж блокира под коша Дарио Шарич, а освен това върна с чадър Стеф Къри и предизвика ключови грешки и пропуски на суперзвездата на гостите.

По този начин Сакраменто увеличава баланса си за сезона до 10 победи и 6 загуби, като заема шестото място във временното класиране на Западната конференция. Голдън Стейт пък е на осмата позиция с актив от 8 успеха и 10 поражения. Както е известно, мачовете от In-Season турнира се считат и в редовния сезон, като единственото изключение е финалният мач за трофея.