Серина рухна на финала, 19-годишна канадка написа история в Шлема

Андрееску пренаписа историята на канадския тенис с победата на финала Снимка: Getty Images
Андрееску пренаписа историята на канадския тенис с победата на финала

Канадската тийнейджърка Бианка Андрееску триумфира на US Open след победа във финала срещу великата Серина Уилямс с 6:3, 7:5.

19-годишната сензация победи за час и 40 минути игра и стана първата канадка, която печели титла от Големия шлем на сингъл.

Заради загубата си Уилямс отново остана на крачка от рекорда на Маргарет Корт от 24 титли от Шлема. Серина спечели за последно турнир от Големия шлем през 2017-а година и от този момент насам загуби вече четири финала.

След като отстъпи в първия сет с 3:6, тя беше на път да загуби бързо и втория, тъй като изостана с 1:5. Американката обаче успя да изравни за 5:5, преди да бъде победена в последните два гейма. Серина загуби най-вече заради пропуските си на сервис и двойните си грешки.

Нейните непредизвикани грешки бяха общо 33 срещу 17 за Андрееску.

Канадката спечели титлата едва при четвъртото си участие в основната схема на турнир от Големия шлем и с това изравни рекорда на Моника Селеш от Ролан Гарос 1990.