Григор отпадна безславно от 91-вия в света

65 места в ранглистата деляха Григор Димитров и Джон Милмън преди мача и в Делрай Бийч. Българинът е 26-и, австралиецът - 91-ви. Но това не се оказа фактор и Милмън се класира за полуфиналите след победа с 6:4, 6:4 над първата ни ракета.

За час и 35 минути на корта Димитров видимо отстъпваше на съперника. Сервисът му не вървеше и трудно печелеше подаванията си. Милмън проби за 5:4, след което затвори първия сет с гейм на нула, а общо даде четири точки на Гришо от свое подаване в тази първа част.

Втората бе различна, поне като старт. Някогашният №3 в света показа арсенала си от удари и нова увереност, за да поведе с 3:0 с пробив. При 3:1 обаче допусна досадни грешки и брейкът бе върнат, а след това пропусна златна възможност за нов удар на подаване на съперника в гейм, който мина през четири равенства и брейкпойнт.

При 4:4 отново бе ключовият момент, Григор бе пробит изненадващо лесно заради прокрадналата се отново неувереност на първи сервис, а после Милмън използва още първия си мачбол на свое подаване и затвори срещата с 6:4, 6:4.

Това бе първа победа за австралиеца над Димитров след две поражения от него преди това.