Циципас спря Григор и в Мадрид

Циципас спря Григор и в Мадрид Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна на осминафиналите на Мастърса в Мадрид след загуба с 3:6, 4:6 от Стефанос Циципас.

Гъркът отново спря първата ни ракета, както и преди по-малко от месец на турнира в Барселона.

Така Димитров остава само с една победа при петте си мача срещу №5 в световната ранглиста.

В началото на двубоя и двамата тенисисти сервираха стабилно, но при 3:2 за Циципас Григор изигра слаб гейм и заради непредизвикани грешки допусна пробив.

Това позволи на гърка да вземе сета без особени проблеми.

В първия гейм на втората част Димитров спаси точка за пробив и успя да поведе, но съперникът му продължи да доминира със сервиса си и после пак го постави под напрежение, за да го пробие за 2:1.

Това си остана единственият пробив в сет №2. Гришо спасяваше брейкболи и се задържаше в мача, но Циципас сервираше страхотно и не даваше на българина никакви шансове.

Така двубоят приключи след 80 минути игра и Циципас продължава в надпреварата на четвъртфинал срещу Андрей Рубльов.