Манчестър Юнайтед размаза ЛАСК и обезсмисли реванша

Игало се отчете с още един гол за Юнайтед Снимка: Getty Images
Игало се отчете с още един гол за Юнайтед

Манчестър Юнайтед разгроми австрийския ЛАСК (Линц) с 5:0 като гост в Лига Европа и напълно обезсмисли реванша от осминафиналите на турнира.

Пред празните трибуни на "Райфайзен Арена" домакините успяваха да окажат съпротива през първата част, но след почивката рухнаха, докато Юнайтед се разигра и отбеляза атрактивни голове.

Одион Игало откри в 28-ата минута с неспасяем шут с левия крак. Даниел Джеймс удвои след паузата, а в 82-ата минута Хуан Мата беше изведен зад защитата и покачи на 3:0.

Гардът на ЛСК падна и австрийците получиха още два гола в добавеното време, като първо Мейсън Грийнууд разстреля вратаря в близкия ъгъл с помощта на гредата, а после Андреас Перейра изненада стража с удар отдалеч за 5:0.

Реваншът е след седмица на "Олд Трафорд", но е под въпрос заради разпространението на коронавируса.