Реал си повиши самочувствието в Пилзен

Бензема и този път вкара на Виктория, а Реал понатрупа самочувствие след кризата, довела до уволнението на Джулен Лопетеги Снимка: Getty Images

Реал Мадрид удари с 5:0 Виктория Пилзен като гост в Шампионската лига и повиши самочувствието си с още една победа при новия треньор Сантяго Солари.

Началото на срещата беше добро за чехите, които направиха няколко хубави атаки и в 9-ата минута даже можеха да поведат, когато Начо засече топката към собствената си врата и тя се отби в гредата.

В 20-ата минута обаче Карим Бензема откри резултата със самостоятелен пробив, при който навърза няколко противници и реализира между краката на вратаря.

Само три минути по-късно Каземиро направи 2:0 след подаване на Кроос от ъглов удар. В 37-ата минута Гарет Бейл отклони една топка към непокрития Бензема, който отбеляза втория си гол, а победата на Реал вече не подлежеше на съмнение.

Малко по-късно се разписа и Бейл, а през втората част Тони Кроос с прехвърлящ удар отбеляза петия гол.

Така в група G Реал поведе с 9 т., колкото има и вторият Рома. Двата тима са почти сигурни за следващата фаза, защото ЦСКА Москва е с 4 т., а Виктория Пилзен с 1.