Ливърпул изчезна на "Уанда Метрополитано", ще е нужен обрат

Саул бележи единствения гол, с който Ливърпул взе аванс срещу европейския шампион Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид поднесе изненада и победи с 1:0 Ливърпул на своя "Уанда Метрополитано" в първия 1/8-финал от Шампионската лига.

Ранен гол на Саул Нигес донесе успеха на "дюшекчиите" срещу носителите на трофея. Ливърпул не приличаше на себе си и така и не отправи точен удар към Ян Облак, затова ще трябва да преследва обрат в реванша.

Срещата започна идеално за домакините, които поведоха още в 4-ата минута.

При един ъглов удар топката се удари в крака на Фабиньо и попадна точно в Саул Нигес, който отблизо откри резултата.

Това позволи на Атлетико да се прибере и да играе любимия си футбол на контраатаки, докато Ливърпул владееше топката, но не създаваше нищо опасно пред Облак.

В 25-ата минута след грешка на Ван Дайк се стигна до нова кризисна ситуация пред Алисон. Алваро Мората проби и стреля, но вратарят спаси с крак.

Ливърпул постепенно наложи натиск, но неточен шут на Анди Робъртсън с десния крак и блокиран изстрел на Салах бяха сред малкото по-реални опасности. Като цяло, комбинациите на гостите в предни позиции никак не се получаваха.

Юрген Клоп смени Садио Мане още на полувремето, тъй като сенегалецът висеше с жълт картон.

Втората част започна с опасен удар с глава на Салах, но отново неточно. После пак Мората не се възползва от добра атака пред вратата на Ливърпул, докато за гостите пропусна и Джордан Хендерсън.

10 минути преди края Хендерсън се контузи и беше заменен от Джеймс Милнър.

Така проблемите за "мърсисайдци" се увеличиха, докато Атлетико без кой знае какви проблеми удържа до края и взе победата.

Сблъсъкът ще бъде решен в реванша на "Анфийлд" на 11 март.