Арсенал се изстреля на осминафинал с пет гола за едно полувреме

Арсенал се изстреля на осминафинал с пет гола за едно полувреме Снимка: Getty Images

Арсенал си гарантира първото място в група "B" на Шампионската лига по впечатляващ начин - с разгром с 6:0 над Ланс на "Емирейтс".

"Артилеристите" си върнаха на френския тим за поражението през октомври и нанизаха пет попадения още през първото полувреме.

Кай Хаверц, Габриел Жезус, Букайо Сака, Габриел Мартинели и Мартин Йодегор вкара головете преди почивката и така всеки от титулярните атакуващи футболисти на Микел Артета успя да се разпише.

Няколко минути преди края Арсенал получи дузпа, от която Жоржиньо вкара шестия гол.

С тази загуба Ланс вече няма шансове да продължи към елиминациите и ще се бори със Севиля за третото място и класиране за Лига Европа.

Заедно с Арсенал към осминафинала ще продължи ПСВ Айндховен, който по-рано днес осъществи ефектен обрат от 0:2 до 3:2 срещу андалусийците.