Голям принос на Десподов и трудна победа за ПАОК в евротурнирите (видео)

Голям принос на Десподов и трудна победа за ПАОК в евротурнирите (видео) Снимка: start-photo.bg

Кирил Десподов се прояви с две асистенции при драматичната победа на своя ПАОК срещу Борац (Баня Лука).

На своя стадион "Тумба" в Солун гръцкият тим срещна неочаквано много затруднения, но спечели с 3:2 първия двубой от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Десподов даде своя принос още в 17-ата минута, когато центрира от ъглов удар и Константинос Кулеракис откри резултата с глава.

Но пет минути по-късно босненците изравниха чрез Ерера от дузпа.

Кулеракис отбеляза втори гол за 2:1, но в края на полувремето Борац още веднъж изравни чрез Енвер Кулашин.

В 51-вата минута Десподов записа втора асистенция от корнер, а Уилям Троост-Еконг осигури нова преднина на ПАОК.

И макар че домакините бяха считани за сериозен фаворит в мача, до края те не успяха да си осигурят по-убедителна победа.

Така реваншът в Босна след седмица се очертава доста труден, а и ПАОК очевидно не е във форма, тъй като шампионатът в Гърция започва чак в края на август.

Ако отстрани този съперник, отборът на Десподов ще срещне шведския Малмьо или Клаксквик от Фарьорските острови в следващия кръг.