Гредите спряха ПСЖ, сензационен финалист в Шампионската лига

Гредите спряха ПСЖ, сензационен финалист в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд е първият финалист в Шампионската лига през този сезон, след като успя да спечели с 1:0 и реванша срещу Пари Сен Жермен в Париж.

Гол на Матс Хумелс донесе успеха на германците във втория сблъсък, а ПСЖ претърпя голямо разочарование, след като удари цели четири пъти гредите.

Тимът от Дортмунд пък продължава своята приказка в Лигата на богатите с общ резултат 2:0 на полуфинала, макар че в Бундеслигата е едва на петата позиция.

През първото полувреме домакините не успяха да наложат кой знае какъв натиск пред собствена публика.

Опасни атаки на тяхната сметка не липсваха, но до чисто положение пред Кобел не се стигна.

Всъщност най-добрата ситуация се откри пред Борусия при една контраатака, когато Карим Адейеми направи индивидуален пробив и стреля, но Донарума спаси.

Втората част започна със заявка за нещо повече от ПСЖ и Зайре Емери нацели гредата.

В 50-ата минута обаче германците стигнаха до корнер, а след центрирането Матс Хумелс беше оставен сам и с глава порази вратата за 1:0.

Оттам нататък Борусия заигра доста прибрано, докато с течение на времето атаките на парижани ставаха все по-опасни.

Нуно Мендеш нацели дирека с далечен удар, после изстрел на Мбапе беше спасен от Кобел.

Малко по-късно Килиан Мбапе също удари гредата, а това направи и Витиня с изстрел от дистанция.

В добавеното време претенции за дузпа срещу Мбапе не бяха уважени и ПСЖ така и не успя да избегне загубата и в реванша.

Борусия ще научи своя съперник на финала в сряда вечерта, когато е реваншът между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен.

Пари Сен Жермен пък ще трябва да се примири, че и този път няма да стъпи на европейския връх.