Интер надмогна кризата с авторитетна победа и се доближи до полуфиналите

Интер надмогна кризата с авторитетна победа и се доближи до полуфиналите Снимка: Getty Images

Интер удари с 2:0 Бенфика като гост и взе сериозно предимство след първия мач от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Два гола през втората част донесоха успеха на "нерадзурите", които нямаха победа в последните си 7 мача във всички турнири, но в най-важния момент превъзмогнаха кризата.

Тимът на Симоне Индзаги изигра много правилно тактически мача, блокира силните страни на съперника, дочака своите моменти и взе авторитетна победа, с която направи голяма крачка към следващата фаза.

Николо Барела откри резултата в 51-вата минута, когато отбеляза с глава след отлично центриране отляво на Бастони.

Десетина минути преди края центриране на Дъмфрис се удари в ръката на Жоао Марио и Интер получи дузпа. Резервата Ромелу Лукаку се нагърби с изпълнението и не сгреши за крайното 2:0.

Домакините като цяло разочароваха и не успяха да запазят високото си ниво от досегашните срещи в турнира.

Бенфика нямаше загуба в Шампионската лига през този сезон, но сега ще трябва да се надява на малко чудо в Милано на реванша през следващата седмица.