Разочароващ Сити си създаде главоболия в Шампионската лига

Разочароващ Сити си създаде главоболия в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Манчестър Сити не успя да вземе предимство срещу РБ Лайпциг и завърши 1:1 в първия си осминафинален мач от Шампионската лига.

Английският шампион поведе в резултата, но през второто полувреме допусна спад в играта си и германците заслужено изравниха, за да запазят интригата за реванша.

Сити владееше положението от самото начало, макар че не създаваше много на брой положения.

Домакините видимо имаха проблеми с пресата на съперника и ставаха все по-нервни, а в 27-ата минута допуснаха груба грешка, която беше наказана.

Загубена топка в средата на терена доведе до контрадействия на Сити, Рияд Марез беше изведен зад защитата и с лекота завърши за 1:0.

През втората част Лайпциг успя да излезе по-напред и да затрудни съперника.

След няколко нелоши положения, домакините изравниха в 70-ата минута, когато Йошко Гвардиол вкара отблизо с глава.

"Гражданите" бяха смутени и сякаш играеха все по-зле, а играчите на РБ Лайпциг си повярваха, че могат да поднесат сензация.

В крайна сметка до нови голове не се стигна и всичко ще се реши в реванша на "Етихад" на 14 март.