Атомното нападение на Уругвай не стигна за нещо повече от две греди

Преди 4 години в Русия беше регистрирано само едно нулево равенство (Дания - Франция) на световното първенство в страната, а след само 5 дни в Катар мачовете без попадения са вече 4.

Луис Суарес, Единсон Кавани и Дарвин Нунес - звездните нападатели на Уругвай - не успяха да поразят вратата на Южна Корея. Азиатците също не намериха пътя към вратата на "урусите" и така - 0:0.

Двубоят със сигурност няма да е от тези, които ще се запомнят от тазгодишния шампионат на планетата и съвсем не предложи много интересни моменти.

Южнокорейците започнаха по-силно мача, а защитата на Уругвай на няколко пъти трябваше да спира атаки на съперника.

Постепенно "урусите" поизравниха играта, но и двата отбора не успяваха да създадат нищо сериозно в предни позиции.

В 19-ата минута се стигна до първия удар към една от време врати. Хименес с дълго подаване намери Валверде, който стреля над вратата.

Малко след първия удар Уругвай имаше отлична възможност да поведе. Отново дълго подаване създаде проблеми на защитата на азиатците. Пелистри получи топката отдясно и я насочи отлично към Нунес, който не успя да я засече на няколко метра пред вратата.

Юи-Чо Хуан излезе на добра позиция, но топката мина над вратата след удара му, а преди почивката и Диего Годин можеше да се разпише, но нацели гредата с глава.

След час игра Нунес проби отляво, преодоля Ким и навлезе в наказателното поле. Той се забави с решението си и опита да намери съотборник, вратарят отклони топката и тя не стигна до Луис Суарес, а бе изчистена.

Няколко минути по-късно бившият ас на Ливърпул и Барселона бе заменен от Единсон Кавани, но за половин час на терена и той не успя да донесе успеха на своите.

В последните секунди на редовното време Феде Валверде стреля страхотно, но топката срещна страничния стълб на корейците.

След четири дни Уругвай излиза срещу Португалия и, а Южна Корея играе с Гана.