Две изненади в група "D", Франция се изложи с резервите

Две изненади в група "D", Франция се изложи с резервите Снимка: Getty Images

Франция загуби с 0:1 от Тунис последния си мач от група "D" на Световното първенство, но въпреки това спечели групата.

Австралия продължава към осминафиналите заедно с "петлите", след като поднесе изненада и удари с 1:0 полуфиналиста от Евро 2020 Дания.

Дидие Дешан заложи почти изцяло на резерви и направи 9 промени в състава на Франция днес, тъй като отборът му вече си беше осигурил класирането за следващата фаза.

Резервните играчи го подведоха и никак не впечатлиха срещу Тунис, а аутсайдерът в двубоя поведе в 58-ата минута с гол на Хазри след загубена топка от французите в средата на терена.

В 98-ата минута появилият се в игра Антоан Гризман си мислеше, че е изравнил, но след дълго забавяне ВАР се намеси, а главният съдия отмени гола.

Гризман беше в засада при подаването, но в началото не игра с топката, а я вкара във вратата едва след като защитник на Тунис отигра с глава. Реферът обаче прецени, че нападателят е преминал в активна позиция и не зачете попадението.

По същото време Австралия изхвърли Дания и за първи път от 16 години ще играе на осминафинал на световно първенство.

Матю Леки отбеляза в 60-ата минута попадението, което изпрати "кенгурата" напред като втори отбор в групата.

В крайното класиране Франция и Австралия завършиха с по 6 т., но по-добрата голова разлика качи световните шампиони на върха.

Тунис остава с 4 т., а Дания е последна с 1.