Нидерландия е първият четвъртфиналист на световното

Преди Мондиал 2022 Луис ван Гаал заяви, че иска да постигне нещо голямо с националния отбор на Нидерландия на първенството на планетата. След груповата фаза впечатленията от "лалетата" бяха противоречиви, но те са първият четвъртфиналист след 3:1 над Съединените щати на "Халифа Интернешънъл" в Доха и продължават по плана на треньора си.

Европейският тим си оплете кошницата още преди почивката, въпреки че и "янките" имаха своите шансове.

Вероятно всичко можеше да е много по-различно, ако още в 3-тата минута Кристиан Пулишич не бе направил огромен пропуск, оказал сам срещу вратаря Ноперт, който успя да спаси удара му.

В 10-ата минута при една страхотна атака на "лалетата" Дъмфрис асистира на Мемфис Депай, който даде аванс на своите с прецизен удар.

Играта продължи двуостро, като "янките" изглеждаха по-опасни. Но отборът на Ван Гаал отново надхитри съперника. Нидерландците осъществиха атака, подобна на тази при първото попадение, и поведоха с 2:0, като този път Дейли Блинд засече паса на Дъмфрис.

И след почивката двубоят продължи да бъде приятен за окото. Американците пропуснаха добър шанс да намалят в 49-ата минута, когато Маккени свали с глава в наказателното поле на противника, след което Тим Риъм не успя да нанесе добър удар.

Последваха още няколко добри положения за САЩ, но гол не падаше. За да се стигне до 76-ата минута, когато влезлият от резервната скамейка Хаджи Райт върна своите в мача с красив, но случаен гол.

Радостта на "янките" обаче не продължи дълго и направилият невероятен мач Дензъл Дъмфрис се разписа за крайното 3:1, след като преди това даде и две асистенции.

Така Нидерландия е на четвъртфинал и ще играе с Аржентина.