С голове в 98-ата и 101-вата персите сломиха Уелс, първи червен картон на Мондиал 2022 Снимка: Getty Images

Иран стигна до късна и много трудна победа с 2:0 над Уелс във втория си мач от група В на Мондиал 2022. Така персите спечелиха първи точки на Световното, след като стартираха с разгромното 2:6 от Англия.

В мача на "Ал Раян" видяхме първия червен картон на Мондиал 2022, след като вратарят на "драконите" Уейн Хенеси беше изгонен. Именно след неговото напускане паднаха и двата гола за Иран - в 98-ата и в 101-вата минута.

През първата част не се случи нищо интересно пред двете врати, а при най-доброто положение Кийфър Мур прати топката право в тялото на иранския страж.

Вторите 45 минути предложиха доста повече интрига. На моменти Иран успяваше да натика островитяните в собственото им наказателно поле, но тогава и късметът помагаше на Уелс.

В 52-рата минута звездата на персите Сердар Азмун стреля в дясната греда, а секунди по-късно с удар извън наказателното поле Али Голизадех разтресе левия страничен стълб.

Пет минути преди края на редовното време Уелс остана с човек по-малко. Тареми бе изведен сам срещу уелския страж, Уейн Хенеси излезе извън наказателното си поле, но не успя да изчисти топката и фаулира иранския нападател.

Първоначално, съдията показа само жълт картон на Хенеси, но след намесата на ВАР промени решението си и го изгони. Секунди по-късно резервата Тораби пробва току-що застаналия на вратата Дани Уорд, но ударът му профуча покрай вратата.

И точно тогава дойдоха головете.

В 98-ата минута, секунди преди края на добавеното време, Иран все пак стигна до гола. След страхотен далечен удар на Рузбех Чешми Дани Уорд не успя да направи нищо и топката влетя в долния му ляв ъгъл.

Разбираемо, Уелс се хвърли да търси изравнителното попадение, но това отвори пространства за контрите на персите. В 101-вата Иран удари за втори път и си осигури успеха, след като, останали четирима на двама при една контра, Рамин Резаеян прехвърли технично Уорд.

Със спечелените три точки Иран се изравни с Англия преди мача на "трите лъва" срещу САЩ тази вечер. Уелс и американците са с по точка след равенството 1:1 помежду им.