Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Оскари 2022: Пълният списък с всички номинирани

The Power of The Dog води по брой номинации Снимка: Imbd
The Power of The Dog води по брой номинации

The Power of The Dog води в тазгодишните номинации за наградите "Оскар". Драмата на Джейн Кемпиън намери място в 12 от общо 23-те категории на Академията за театрално и филмово изкуство.

Втора по брой номинации се нарежда sci-fi адаптацията по романа "Дюн". Лентата под режисурата на Дени Вилньов събра 10 номинации, включително за най-добър филм.

С по седем номинации на наградите "Оскар" отиват за "Уестсайдска история" и "Белфаст". С шест номинации тази година е "Методът: Уилямс", посветен на тенис звездите Винъс и Серина Уилямс. 

Номинираните бяха обявени от актьорите Трейси Елис Рос и Лесли Джордан. Тазгодишната церемония по раздаване на статуетките ще се проведе на традиционното място - "Долби тиътър" в Лос Анджелис. А датата ще е 27 март.

Ето го и пълния списък с номинирани за 94-те награди "Оскар".

Номинирани за най-добър филм:

"Белфаст" / Belfast

CODA

Don't Look Up

Drive My Car

"Дюн" / Dune

"Методът: Уилямс" / King Richard

Licorice Pizza

"Улицата на кошмарите" / Nightmare Alley

The Power of The Dog

"Уестсайдска история" / West Side Story

Номинирани за най-добър актьор в главна роля:

Хавиер Бардем (Being The Ricardos)

Уил Смит ("Методът: Уилямс")

Бенедикт Къмбърбач (The Power of The Dog)

Дензъл Уошингтън (The Tragedy of Macbeth)

Андрю Гарфийлд (Tick, Tick...Boom!)

Номинирани за най-добра актриса в главна роля:

Джесика Частейн (The Eyes of Tammy Faye)

Оливия Колман (The Lost Daughter)

Пенелопе Крус ("Паралелни майки" / Madres Paralelas)

Никол Кидман (Being The Ricardos)

Кристен Стюарт ("Спенсър" / Spencer)

Номинирани за най-добър актьор в поддържаща роля:

Киърън Хайндс ("Белфаст")

Трой Коцур (CODA)

Джеси Племънс (The Power of The Dog)

Джей Кей Симънс (Being The Ricardos)

Коди Смит-Макфий (The Power of The Dog)

Номинирани за най-добра актриса в поддържаща роля:

Джеси Бъкли (Lost Daughter)

Джуди Денч ("Белфаст")

Кирстен Дънст (The Power of the Dog)

Ариана ДеБоз ("Уестсайдска история")

Аунджану Елис ("Методът: Уилямс")

Номинирани за най-добър режисьор:

Кенет Брана ("Белфаст")

Пол Томас Андерсън (Licorice Pizza)

Джейн Кемпиън (The Power of The Dog)

Стивън Спилбърг ("Уестсайдска история")

Рюсуке Хамагучи (Drive My Car)

Номинирани за най-добър оригинален сценарий:

"Белфаст"

Don't Look Up

"Методът: Уилямс"

Licorice Pizza

"Най-лошият човек на света" / The Worst Person in the World

Номинирани за най-добър адаптиран сценарий:

CODA

Drive My Car

"Дюн"

The Lost Daughter

The Power of the Dog

Номинирани за най-добър чуждоезичен филм:

Drive My Car (Япония)

Flee (Дания)

The Hand of God (Италия)

Lunana: A Yak in the Classroom (Бутан)

"Най-лошият човек на света" (Норвегия)

Номинирани за най-добър анимационен филм:

"Енканто"

"Рая и последният дракон"

"Лука"

Flee

The Mitchells vs. the Machines

Номинирани за най-добра кинематография:

"Дюн"

The Power of The Dog

"Улицата на кошмарите"

"Уестсайдска история"

The Tragedy of Macbeth

Номинирани за най-добър монтаж:

Don't Look Up

"Дюн"

The Power of The Dog

"Методът: Уилямс"

Tick, Tick ... Boom!

Номинирани за най-добър грим и прически:

Coming 2 America

"Круела"

"Дюн"

The Eyes of Tammy Faye

"Домът на Гучи"

Номинирани за най-добри костюми:

"Круела"

"Дюн"

"Уестсайдска история"

"Сирано"

"Улицата на кошмарите"

Номинирани за най-добри визуални ефекти:

"Дюн"

Free Guy

No Time to Die

"Шанг Чи и легендата за десетте пръстена"

"Спайдърмен: Няма път към дома"

Номинирани за най-добра оригинална музика:

"Дюн"

The Power of the Dog

"Енканто"

"Паралелни майки"

Номинирани за най-добър звук:

"Дюн"

"Уестсайдска история"

The Power of the Dog

No Time to Die

"Белфаст"

Номинирани за най-добра оригинална песен:

"Be Alive" ("Методът: Уилямс")

"Dos Oruguitas" ("Енканто")

"Down to Joy" ("Белфаст")

"No Time to Die" (No Time to Die)

"Somehow You Do" (Four Good Days)

Номинирани за най-добър дизайн на продукцията:

"Круела"

"Дюн"

The Eyes of Tammy Faye

"Улицата на кошмарите"

"Уестсайдска история"

The Tragedy of Macbeth

Номинирани за най-добър късометражен филм:

Audible

Lead Me Home

The Queen of Basketball

Three Songs for Benazir

When We Were Bullies

Номинирани за най-добър късометражен анимационен филм:

Affairs of the Art

Bestia

Boxballet

Robin Robin

The Windshield Wiper

Номинирани за най-добър късометражен документален филм:

Ala Kachuu - Take and Run

The Dress

The Long Goodbye

On My Mind

Please Hold

Номинирани за най-добър документален филм:

Ascension

Attica

Flee

Summer of Soul

Writing With Fire

   

Най-четените