Чаровната зимна приказка, наречена "биатлон"

Големият Оле Ейнар Бьорндален спечели първото индивидуално състезания за новия сезон в мъжкия биатлон.

Великия норвежец, който в края на януари ще навърши 42 години, триумфира на индивидуалната дисциплина на 20 км в Йостерсунд, като това бе 95-ия му успех за Световната купа.

При жените – също ще е интересно тази година. Три старта досега – три различни победителки.

Сезонът започна с две победи за Норвегия в щафетите, Доротея Вийрер спечели индивидуалната дисциплина, златото от спринта отиде при Габриела Соукалова, а Кайса Макарайнен триумфира в преследването.

Надпреварата се подновява в Хохфилцен на 11 декември и затова решихме да ви представим красивите лица на женския биатлон този сезон в галерията.