Борусия най-после би, Вердер катастрофира в Хамбург

Бариос се радва, след като е открил резултата срещу Санкт Паули Снимка: Kicker
Бариос се радва, след като е открил резултата срещу Санкт Паули

Убедителният лидер в Германия Борусия най-сетне постигна победа, след  като в предишните си два мача завършваше наравно.

"Жълто-черните" победиха Санкт Паули с 2:0 пред повече от 80 000 зрители на "Сигнал-Идуна-Парк" в Дортмунд и продължават да имат двуцифрена преднина на върха във временното класиране.

Парагвайският национал Лукас Бариос откри за Борусия в 39-ата минута с удар в наказателното поле.

Той имаше и основна вина за второто попадение, когато Ралф Гюнеш си отбеляза автогол.

Така след този кръг Борусия събра 55 точки и преди двубоя на Байер води с 13. Санкт Паули е 11-и с 28.

Хамбургер се излекува от нещастната загуба в дербито с "пънкарите" през седмицата, разковавайки Вердер с 4:0 в така нареченото "северно дерби".

Младен Петрич откри головото шоу на "Имтех Арена" в края на първото полувреме.

Съотборникът му Гереро се разписа на два пъти в 64-ата и 79-ата, а разгромът бе оформен от резервата Анис Бен-Хатира в заключителните минути.

Хамбургер запази 7-ото си място с вече 36 точки, докато "бременските музиканти" са чак 14-и с 24.