Славия на финал за Купата след дузпи

След 15 години Славия отново ще играе на финал в турнира за Купата на България Снимка: Sofia Photo Agency
След 15 години Славия отново ще играе на финал в турнира за Купата на България

Отборът на Славия е втория финалист в турнира за Купата на България по футбол. „Белите" ще спорят за трофея с ЦСКА след като във втория полуфинал днес би Пирин със 7:6 след изпълнение на дузпи.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1 след голове на Даниел Пеев в края на първото полувреме от дузпа и на Димитър Наков в 70-та минута.

120-те минути на стадиона в столичния квартал „Овча Купел" ще се запомнят освен със серията от пропилени възможности и от двата отбора за гол и с протестите към съдията. Недоволни от отсъжданията му бяха и двата тима. Това обаче не промени развоя на събитията и победителят бе определен с дузпи.

При тях двата тима бяха безгрешни до 6:6. Първият футболист, който направи пропуск от бялата точка бе Радослав Димитров от Славия. Ударът му бе спасен от вратаря на Пирин Аршинков, но вместо да се възползват от добрата изява на стража си играчите на Пирин чрез Антон Карачанаков изпуснаха следващата дузпа. При следващите две изпълнения Диян Молдованов вкара за Славия, а Мирослав Ризов изпусна за Пирин и прати „белите" на финал.

Това ще е първо участие на Славия в спора за трофея след сезон 1995/96. Тогава тимът, воден от Стоян Коцев срещна на финал Левски, а двубоят така и не завърши след като тогавашния президент на „сините" Томас Лафчис извади своите от терена. Същият сезон Славия спечели и титлата и записа дубъл.

За втори път в турнира този сезон пък „белите" продължават напред след изпълнение на дузпи. По същия начин отборът, воден от Емил Велев, стигна до полуфинала. На четвъртфиналите Славия направи 4:4 с Черноморец и го отстрани с 9:7 след дузпи.

„Чакаме с нетърпение ЦСКА на финала. Там каквото сабя покаже", заяви треньорът на Славия Емил Велев след успеха на своите над Пирин. „През първото полувреме в днешната среща доминирахме и затова трябваше да вземем добра преднина. Въпреки всичко съм много щастлив от класирането ни на финал. Пирин е турнирен отбор и не ни бе никак лесно. Но явно ние сме желали повече победата и смятам, че заслужено сме на финал", допълни още той.