Наполи съсипа Интер след здраво съдийско рамо и поведе в Серия "А"

Неаполитанците бяха прекалено силни за Интер Снимка: Getty Images
Неаполитанците бяха прекалено силни за Интер

Намиращият се в чудесна спортна форма тим на Наполи буквално унижи Интер с 3:0 насред "Джузепе Меаца" в едно от двете големи дербита на VI кръг на италианската Серия "А". Класическият успех на неаполитанците ги прати на върха в класирането с 10 точки преди неделните двубои.

Определяща за крайния изход на мача се оказа 41-ата минута. Тогава Джоел Чуквума Оби избута с ръка Кристиан Маджо при пробив отдясно. Играчът на Наполи се опита да се задържи на крака, но в крайна сметка падна дълбоко в наказателното поле на "нерадзурите".

Съдията Джанлука Роки отсъди дузпа за гостите, което бе абсолютна грешка, тъй като нарушението категорично бе извън пеналта. За фаула си Оби получи втори жълт картон и остави Интер в числено намален състав.

Марек Хамшик стреля от бялата точка, но изстрелът му бе отразен от Сезар. Пръв до избитата топка обаче стигна Уго Кампаняро и с мощен шут в близкия ъгъл откри.

Този гол очевидно вся смут в редиците на Интер, чиито действия след почивката допълнително олесниха Наполи и вследствие на слабата си защита допуснаха два леки гола на Маджо и Хамшик.

По-рано в съботната вечер Рома постигна втората си победа, надделявайки с 3:1 като домакин на Аталанта.

Дошлият от Барселона Боян Къркич се разписа в 20-ата минута с удар по диагонала, а 11 по-късно Пабло Освалдо бе изпуснат от защитата на гостите и с лекота удвои. При паса към него обаче останаха съмнения за засада.

Три минути след началото на второто полувреме Аталанта върна едно попадение чрез Денис, но 9 минути преди края Фабио Симплисио успокои тифозите на "вълците".

Всички останали срещи са в неделя, като гвоздеят е супердербито между двата най-големи италиански клуба Ювентус и Милан.