Сити взе дербито на Манчестър

Агуеро донесе победата на Сити в 168-ото дерби на Манчестър
Смолинг беше изгонен за две глупави нарушения в рамките на 7 минути преди почивката

Сити спечели 168-ото издание на дербито на Манчестър, след като победи с 1:0 Юнайтед, благодарение на гола на Серхио Агуеро в 63 минута на мача. Така Агуеро вече е автор на половината голове на Сити от началото на сезона, а Юнайтед пострада сериозно от червения картон на Крис Смолинг. Смолинг получи два жълти картона в рамките на 7 минути, при това и двата за ненужни нарушения и остави своите с човек по-малко пет минути преди почивката.

С излизането на Смолинг второто полувреме поднесе поредица атаки и към двете врати, като играчите на Сити в три случая имаха претенции за дузпа, след като бранителите на Юнайтед демонстрираха безкомпромисна игра в наказателното поле.

През второто полувреме Сити не доминира над Юнайтед, но определено владееше инициативата в мача, което обаче не пречеше на Рууни и компания да организират бързи контри и също да имат положения пред Джо Харт.

В последната третина на мача Анхел ди Мария беше човекът, през когото минаваха всички атаки и той беше основната заплаха за вратата на Харт, а завърналият се в състава на Юнайтед Уейн Рууни игра инертно и с липса на скорост, освен това той и Робин ван Перси проиграха едно изключително чисто положение за тима си.

15 минути преди края на мача Яя Туре удари греда, а Хесус Навас беше притиснат от Люк Шоу и не можа да отиграе добре отскочилата от вратата топка, която се върна на терена.

Сър Алекс Фъргюсън на живо мача, а с този резултат Юнайтед записа най-слабите си първи 10 мача в шампионата от 1986 година насам и серията от 4 мача без загуба на тима беше прекъсната.

С победата Сити се върна на третото място във Висшата лига, а Юнайтед е на девета позиция - на 6 от градския си съперник и на 13 от лидера Челси. Освен това, за първи път от 1970 година насам Сити има четири поредни шампионатни мача срещу Юнайтед - серия, която Ван Гаал не успя да прекъсне.